Relaxace


Odpočívat můžete jak přímo v chatě a jejím těsném okolí, tak můžete uspořádat výlety do velmi zajímavých destinací v okolí.

Chata je zasazena v malebném údolí hned vedle malého potoka, který protéká celým tímto údolím. Na pozemku náležejícím k chatě je umístěno pískoviště a dětské hřiště s několika průlezkami, venkovní veliké kamenné ohniště s elektricky poháněným rožněm (zvládne i malé selátko) a posezením a několi kdlších příjemných zákoutí vhodných pro odpočinek a relaxování.

Okolí chaty je vhodné pro pěší procházky, turistiku i cykloturistiku. V zimě se potom dá vyrazit na běžkách po některé ze značených turistických cest, nebo využít několik lyžařských vleků v okolí.

V roce 2006 byla vybudována nedaleko chaty na Borůvkové Hoře nová rozhledna. Sem jde podniknout velmi zajímavou turistickou vycházku. Hned u rozhledny vás čeká i občerstvení.

V okolí obce Zálesí se nachází mnoho zajímavých míst, které stojí za navštívení. Je to například město Javorník se zámkem Jánský vrch, polské starobylé město Nysa, Otmuchowské s Nysské jezero (též v Polsku), zázračný pramen a křížová cesta v sousední obci Travná a třeba ještě Jeskyně na Špičáku.